Ponedjeljak, 28 Siječanj 2013 10:04

Cibona preokretom u zadnjih pet minuta pobijedila Široki WWin 81:89

Košarkaši Širokog WWina još jednom su pali u završnici utakmice. Doslovce su poklonili pobjedu košarkašima Cibone. Zagrepčani su slavili rezultatom 81:89 (22:21, 15:20, 28:23, 16:25) zahvaljujući odličnoj igri u završnici utakmice.

U vrlo izjednačenoj utakmici obje momčadi su izmjenjivale vodstvo pogađajući sa svih pozicija. Prvu četvrtinu domaći su riješili u svoju korist (22:21). Ista igra je viđena i u drogom poluvremenu, no završnica prvog dijela pripala je Ciboni koja je na odmor otišla s 4 poena prednosti (37:41).

Široki je uspio preuzeti vodstvo sredinom treće četvrtine, da bi u posljednju četvrtinu ušao sa poenom prednosti (65:64).

Široki WWin je u 35. minuti imao 10 poena prednosti (78:68) i tada su u potpunosti zakazali. Cibona je serijom 10:0 u kojoj se istaknuo iskusni Andrija Žižić izjednačila i u potpunosti preokrenula utakmicu i ostvarila veliku pobjedu u borbi za ostanak. Kako je Široki loše odigrao u posljednjih pet minuta dovoljno govori broj postignutih koševa 3:21.

Kod domaćih najefikasniji bio je Ivan Ramljak sa 22 poena, Šakić je ubacio 21 poen (9as, 6sk), dok je Jones ubacio 18 poena. Cibonu su do pobjede predvodili Andrija Žižić sa 24 poena i osam skokova i Darryle Strawberry sa istim brojem koševa i šest uhvaćenih lopti, Kus je dodao 15 poena.