Utorak, 05 Ožujak 2013 11:40

Široki WWin poražen u Splitu

Momčad s Pecare nije uspjela svladati Split u gostima i ostvariti pobjedu kojom bi uvelike osigurala ostanak u ABA ligi. Široki je poražen rezultatom 88:83 nakon produžetaka, regularni dio završio je rezultatom 73:73 iako je momčad Damira Vujanovića imala 3 koša prednosti na samo 4 sekunde do kraja i praktički pobjedu u svojim rukama, međutim, Markulin je tada pogodio tricu i odveo utakmicu u produžetke gdje su se domaćini bolje snašli.

Obje momčadi u susret su ušle dosta nervozno, igralo se koš za koš ali Split se uspijeva malo odvojiti pa prva četvrtina završava rezultatom 20:15.

U drugoj dionici Split je napravio veliku seriju, otišao na 33:20 ali se Širokobriježani vraćaju serijom 9:0. Do kraja s ponovno igra koš za koš pa se na poluvrijeme odlazi s neriješenim rezultatom 38:38.

I treća dionica bila je izjednačena što govori i krajnji rezultat 56:56, a onda se ušlo u dramatičnu završnicu. Ramljak i Barać bili su najraspoloženiji i vode Široki do prednosti 58:65 na 5 minuta do kraja, no domaćini preko Vujčića i Subotića dolaze do izjednačenja 70:70.

Rikić je pri rezultatu 70:72 stao na liniju slobodnih bacanja, pogodio jedno i na 4 sekunde do kraja Široki je imao 3 koša prednosti 70:73. No, kada se očekivalo da će momčad s Pecare napraviti prekršaj i riješiti utakmicu u svoju korist, sam na liniji za 3 poena bio je Markulin koji pogađa za produžetke. Split je u dodatnih 5 minuta bio spretnija momčad, iskusni Vujčić i Subotić vodili su domaćine do pobjede 88:83.

U Širokom su najraspoloženiji bili Vragović sa 15, Ramljak sa 14, te Šutalo i barać sa po 13 koševa.